Renk seçin:


Çiftçi Kayıt Sİstemi’ne Kayıtlı Çiftçilerin Kredi Borçları Ertelendi

Çiftçi Kayıt Sİstemi’ne Kayıtlı Çiftçilerin Kredi Borçları Ertelendi

İlçemizde  meydana gelen doğal afetlerden zarar gören, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne ya da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olan üreticilerin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan süspansiyonlu  kredi borçları ertelendi.

Resmi Gazete de  yayımlanmış  Bakanlar Kurulu kararına göre, kapsam dahilindeki üreticilerden, ekilişleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları en az yüzde 30 oranında zarar görenlerinin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçları bir yıl erteleme kapsamına girmiştir.

Beypazarı’nın Tüm Mahallelerin de doğal afet olmuştur. 2016 yılı ocak ayından bu yana olan tüm afetler Ziraat Odası Başkanımız ve  İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından rapor haline getirilmiş ve tüm mahallelerimiz borç ertelemesi kapsamına girmiştir.  Bundan faydalanmak  isteyen çiftçilerimiz buğün den itibaren 1 ay içinde  İlçe Tarım Müdürlüğü , Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine dilekçe vermeleri gerekmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ